otel için kullandığımız cihazlarda yönetim şunu istendi,

Local kullanıcılar için Filtre 1 ( müzik, radyo, video vs. kapanacak ) Wault kullanıcılar için Filtre 2 ( yasadışı siteler hariç açık )

engelleme, devreye alma gibi sıkıntılarım yok fakat farklı filtre veremedim Labris Web Filtre 8080 portuna bakıyor ve git şu filtreye bak diyemiyoruz ön tanımlıya bakıyor Labris Web Filtre 2 8080 port ve yeni oluşturduğum onburo filtresine bakmasını istiyorum....

Bu soru "topluluk vikisi" olarak işaretlendi.

soruldu 09 Tem '12, 06:00

Cocu's gravatar image

Cocu
136
kabul oranı: 0%

vikilendi 09 Tem '12, 07:19

Filtre sistemini giriş yaptıkyan sonra öntanımlı yazan grubun hemen üzerinde "+" işareti ile Grup ekle menüsünü kullanabilirsiniz.

Grup ekledikten sonra hangi ip/range/network hangi grupta olacaksa o grubu seçtikten sonra sağ taraftan ip ekle diyerek istenilen gruba atanmış olunur.

Ayrıca her gruba ayrı filtre yapmak için; Engellenecekler ve engellenmeyecekler kısımlarını kullanabilirsiniz. Bunun için örn; Engelleneceklar tabında Site yazan yerin hemen üzerinde öntanımlı yazar. Eğer siz oluşturduğumuz grup2 için ilem yapacaksanız önce buradan grup2'yi seçmelisiniz. Sonra filtreleme seçeneklerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

kalıcı link

yanıtlandı 09 Tem '12, 06:06

ahmet's gravatar image

ahmet
2233
kabul oranı: 19%

Filtre modülünde farklı gruplar tanımlayıp , farklı politikalar uygulamanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken Labris Yönetim Konsolundan filtre modülüne girmek ve yeni grup oluşturmak. Oluşturacağınız gruplardan birisine yerel kullanıcıların kullandığı ip adreslerini / ip bloğunu , diğerine de Wauth kullanıcılarının ip adreslerini / ip bloğunu ekledikten sonra bu iki gruba ayrı filtre izinleri tanımlayabilirsiniz. Gruplara ip adreslerini ekledikten sonra grup ekleme/çıkarma butonlarının hemen yanındaki kaydet butonuna basmanız ve sağ alttaki ayarları güncelle butonuna basmanız gerekiyor.

Dikkat etmeniz gereken engellenecekler ve engellenmeyecekler listelerini güncellerken öncelikle değişiklik yaptığınız grubu seçmeniz ve değişiklerden sonra yine sağ alttaki ayarları güncelle butonuna tıklamanız.

kalıcı link

yanıtlandı 09 Tem '12, 06:09

Yavuz's gravatar image

Yavuz
563
kabul oranı: 12%

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

yapı bu şekilde bunu yapmıştım ama hala fizy.com a yada canliradyodinle.gen.tr ye girebiliyorum... bir şeyi kaçırıyorum ama neyi...

kalıcı link

yanıtlandı 09 Tem '12, 07:17

Cocu's gravatar image

Cocu
136

İkinci ve dördüncü resimde grup isimlerinin hemen üzerindeki kaydet butonu aktif gözüküyor. Kaydet butonuna bastıktan sonra sağ alttaki ayarları güncelleye de bir kere basıp tekrar deneyin. Geri kalan ayarlar gözüktüğü kadarı ile doğru gibi.

kalıcı link

yanıtlandı 09 Tem '12, 07:27

Yavuz's gravatar image

Yavuz
563
kabul oranı: 12%

ön tanımlı
onburo

olarak 2 grubum var, ön tanımlı silinemiyor, wault için yeni bir grup oluşturup öntanımlının varsayılan
grubuna atanmalı aksi halde 2 grupta aynı filtreyi uyguluyor yani

Öntanımlı > varsayılan grup > Wault
onburo > varsayılan grup > onburo
Wault > varsayılan grup > Wault

bu şekilde olunca sıkıntı yok, sistem çalışıyor...

kalıcı link

yanıtlandı 09 Tem '12, 11:43

Cocu's gravatar image

Cocu
136

Yanıtınız
önizlemeyi aç/kapat

Soruyu takip edin

E-posta ile:

Giriş yaptığınızda buradaki tüm güncellemelere abone olabileceksiniz

RSS ile:

Yanıt

Cevaplar ve Yorumlar

Markdown Temelleri

• *italic* or _italic_
  • **bold** veya __bold__
  • link:[metin](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt metin](/path/img.jpg "başlık")
  • numaralanmış liste 1. Foo 2. Bar
  • to add a line break simply add two spaces to where you would like the new line to be.
  • temel HTML tagları desteklenmektedir

Soru etiketleri:

×17

soru soruldu: 09 Tem '12, 06:00

soru görüntülendi: 19,859 kere

son güncellenen: 09 Tem '12, 11:43